Eğitim Programlarımız

Standart ve Yoğun Almanca Kursları

Standart kurslar dinleme, yazma, konuşma ve okuma gibi dil becerilerini geliştirmeye yoğunlaşmıştır. Derslerin akışı, dil bilgisinin ve kelime dağarcığının sürekli gelişimi esas alınarak hazırlanmaktadır. Alıştırmalar tek kişilik ya da grup halinde yapılır. Modern ve konuşmaya teşvik eden alıştırma biçimleri, bilgilerinizin sağlamlaşmasını sağlar.

Konuşma Kursları

Günlük Almancanın inceliklerini öğrenin… konuşma ve tartışma becerilerinizi geliştirin…Yabancı dil konuşabilmek için sürekli olarak pratik yapmak gereklidir. Hem unutmamak hem de geliştirmek için sürekli tekrar etmeniz gerekir. Konuşma kurslarımız anadili Almanca olan eğitmenlerimiz eşliğinde bu sorunlarınıza çözüm olmaktadır.

TestDaf- Telc Hazırlık Kursu

4 Haftalık kurs boyunca 80 ders saati ile sınavlarda gerekli dil becerileri – Okuma-anlama, Dinleme-anlama, yazılı ve sözlü ifade- hem yoğun grup çalışmalarında hem de öğrencinin kendi özel çalışmaları ile sağlanır.
En başarılı sonuç için, kursun sonuna doğru uygulanan deneme sınavları ile gerçek sınava tam hazırlık sağlanır. Deneme sınavları TestDaF-Enstitülerinin kurallarına uygun olarak kontrol edilerek değerlendirilir.

Şirketlere Özel Almanca

Berlin Akademi birçok firma ile, çalışanların dil ve kültürlerarası niteliklerini geliştirmek amaçlı birlikte çalışmaktadır. Hem özel hem firmalar için esnek bir program ile Almanca ve İngilizce dersleri veriyoruz.
Öğrenme amaçları, dil seviyeleri ve eksikliklerine yönelik uygun bir eğitim programı belirliyoruz.

Erasmus Özel Almanca

Bu sınava İzmir’in en iyi Almanca kursu olan Berlin Akademi’de hazırlanıp istediğiniz sonucu alın.
Erasmus Değişim Programı Avrupa’daki üniversitelerin kendi aralarında işbirliği yaparak değişim öğrencilerini kabul ettikleri bir programdır. Bu program sayesinde öğrenciler eğitimlerinin 1 ve ya 2 dönemini yada staj eğitimlerini üniversitelerinin anlaşmalı olduğu Avrupa’da ki diğer kurumlarda geçirmektedir programında öğrencilerinin bu programa seçilmeleri kendi kurumlarında girecekleri sınav notları ve bunların ortalamasıyla alınmaktadır.
Birçok üniversite ERASMUS sınavı kriterlerini kendisi belirler ve bu sınavlardan alacağınız puanlar sizin bu programa katılma şansınızı arttıracağı gibi gideceğiniz ülkeyi ve üniversiteyi seçme konusunda da sizi diğer öğrencilerden bir adım öteye taşıyacaktır.

Hazırlık Atlama

Berlin Akademi alanında profesyonel eğitimcileri ile bu süreçte size destek vermektedir ve her üniversite için farklı olmak üzere, hazırlık atlama sınavlarına yönelik, yoğunlaştırılmış bir programla eksiklerinizi kapatmanıza yardımcı olmaktadır. Bu kurslarda öğrenciler 1 ay gibi kısa bir sürede İngilizce bilgilerini tazeleyerek “Hazırlık Atlama” sınavlarında başarılı olurlar